شرکت نام آوران گلستان

کره حیوانی محصول اوکراین

فروش، واردات و صادرات کره حیوانی 82 درصد با بهترین کیفیت محصول اوکراین در تناژ مورد نظر شما به صورت نقدی و LC  تحویل تهران. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نمونه آنالیز کره :

 

Unsalted cream Butter 82%

PRODUCT SPECIFICATIONS

General description:Unsalted butter is produced from fresh sweet cream which has been pasteurized, churned and worked in continuous butter making machines, to produce a premium quality butter. Unsalted Butter is uniform in composition, yellow in color with a clean flavor typical of butterfat.

Product Application:Unsalted butter is traditionally used as an ingredient in cooking and baking applications where additional salt is not required or undesirable. Unsalted butter imparts a natural and unique flavor benefit, improves moisture retention and retards staling. Unsalted butter may also be usedas a flavor carrier or simply as a heat transfer medium in cooking applications.

Common Specifications

Total Fat, % 82,0

Moisture, % max 16

Milk Solids Not Fat, % 2

Acidity, ˚T not more 23

Acidity of fatty phase, ˚K 2,5

Melting temperature, ˚C 27-36

Temperature of storage, ˚C (-11˚-18˚) C˚ (-18˚-25˚) C˚

Storage life 12-24 months

Toxic Elements

Mass fraction of plumbum mg/kg Less than 0,1

Mass fraction cadmium mg/kg Less than 0,001

Mass fraction copper mg/kg Less than 0,27

Mass fraction zinc mg/kg Less than 2,05

Mass fraction arsenic mg/kg Less than 0,020

Mass fraction mercury mg/kg Less than 0,001

Mycotoxin

Mass fraction aflatoxin B1, mg/kg Less than 0,001

Microbiological indicators

Amount of MAFAM, KUO in 1g. not more Not more than 5,0x10³

Groups of intestinal bacteria sticks (coliforms) in

0,01g. Not allowed

Pathogens including Salmonella in 25g. Not allowed

Listeria monocytogenes in 25g Not allowed

Yeast and fungi mustiness Not more than 50

Physical

Color creamy white and yellow

Flavor and odour flavor clean, fresh, no rancid or off flavors.

Packing 25 kg cardboard box with blue polyethylene film

Butter is pasteurized at approximately 85°C (185°F) for not less than 15 seconds

 

کره حیوانی چیست؟

تاريخچه كره
قرنها است انسان كشف كرده است، با زدن سرشير ماده اى محكم و خوشمزه به دست مى آيد كه وقتى نزديك آتش شود زود آب مى شود و عطرى به غذا مى دهد. اين ماده كره است . تكنولوژى جديد ماشينهاى مخصوصى اختراع شده است كه به طور خود كار كره ساخته شده و قالب مى شود و در كاغذهاى مخصوص حفظ مى گردد.

با اكتشافات جديد ارتباطى، صنعت لبنيات سازى هم ترقى كرده، و اكنون كره اى كه در استراليا ساخته مى شود به انگلستان آمده و مصرف مى شود. در كشور ما ايران هم در حال حاضر مصرف كره همگانى شده و تقريبا همه صبحانه خود را با نان و كره و مربا مى خورند.
کره چیست؟
کره عبارت از امولسیون آب در چربی است که چربی آن منحصرا از شير و فرآورده هاي پاستوريزه حاصل از آن، نظير خامه حاصل مي شود که حاوي بيشتر مواد مغذي شير است.
براساس تعریف استانداردهای ایران، حداقل میزان چربی موجود در کره‌ها باید حدود 82 درصد باشد. حدود 16درصد کره هم از آب و بقیه آن از مواد جامد و خشک تشکیل شده است. با این حساب می‌توان کره را یکی از پرچرب‌ترین محصولات لبنی به‌شمار آورد. این محصول پرچرب و البته خوش‌طعم، کاربرد زیادی در تهیه انواع غذاهای خانگی و محصولات قنادی دارد و حتی طرفداران بسیاری در میان آشپزهای حرفه‌ای پیدا کرده است.
انواع کره بر اساس تعریف استاندارد:
1-  کره لاکتیکی بدون نمک:
به کره ای اطلاق می شود که به ماده اولیه آن باکتریهای تولید کننده اسید لاکتیک افزوده شده است و دارای حداقل 82 % چربی و حداکثر 18 % مواد غیر چرب (16% آب و 2% ماده خشک) است.
2-  کره لاکتیکی با نمک:
به کره ای اطلاق می شود که به ماده اولیه آن باکتریهای تولید کننده اسید لاکتیک افزوده شده است و دارای حداقل 80 % چربی و حداکثر 18 % مواد غیر چرب (16% آب و 2% ماده خشک) و حداکثر 2% نمک است.
3-  کره غیرلاکتیکی بدون نمک:
به کره ای اطلاق می شود که به ماده اولیه آن باکتریهای تولید کننده اسید لاکتیک افزوده نشده است و دارای حداقل 82 % چربی و حداکثر 18 % مواد غیر چرب (16% آب و 2% ماده خشک) است.
4-  کره غیرلاکتیکی با نمک:
به کره ای اطلاق می شود که به ماده اولیه آن باکتریهای تولید کننده اسید لاکتیک افزوده نشده است و دارای حداقل 80 % چربی و حداکثر 18 % مواد غیر چرب (16% آب و 2% ماده خشک) و حداکثر 2% نمک است.
انواع کره بر اساس روش تولید :
کره شیرین
در روش‌های سنتی، خامه کهنه و پاستوریزه را پس از حرارت دادن و کره‌زنی به صورت کره در می‌آورند. در این فرآیند بخش مایع که دوغ کره نامیده می‌شود، جدا می‌گردد.
تبدیل خامه به کره شامل شکستن امولسیون روغن در آب و تبدیل آن به امولسیون آب در روغن است. اگر نمک اضافه نشود، آن را کره شیرین بدون نمک و اگر اضافه شود، کره شیرین نمک زده می‌نامند. هر چه کره‌گیری در دمای کمتری صورت گیرد، میزان تری گلیسیریدهای جامد یعنی کریستال‌های موجود در چربی افزایش یافته و کره سفت‌تری تهیه می‌شود.
کره ترش
در اثر افزودن استارترهای تولید کننده اسیدلاکتیک به کره و حرارت دادن، مواد معطری مانند دی استیل به وجود می‌آید و کره ترش تهیه می‌شود. در این روش نیز پس از حرارت دادن و کره‌زنی، دوغ کره به وجود می‌آید. اگر نمک به آن اضافه شود، کره ترش با نمک و اگر افزوده نشود، کره ترش بدون نمک تهیه می‌شود.
در اثر افزودن استارترهای تولید کننده اسیدلاکتیک، لاکتوز به اسیدلاکتیک تبدیل می‌شود. استارترهایی که مواد معطری چون دی استیل تولید می‌کنند توسط استرپتوکوکوس‌دیاستی‌لاکتیس به وجود می‌آیند.

ویژگی‌های کره
* رنگ کره باید طبیعی بوده و حد آن بین سفید خامه‌ای تا زرد کهربایی و فاقد هر گونه خال و لکه باشد.
* بافت کره باید یکنواخت بوده و به صورت دانه‌ای نباشد و در هر مقطع برش کره، قطرات آب و حباب‌های هوا دیده نشود.
* کره باید دارای طعم طبیعی بوده و عاری از هر گونه طعم و عطر نامناسب غیرطبیعی، ترشیدگی، تندی، پنیری و... باشد.
با تغذیه حیوان از علوفه تازه، مقدار اسیدهای چرب غیر اشباع کره افزایش می‌یابد،
به عکس با تغذیه حیوان از علوفه خشک، اسیدهای چرب اشباع زیادتر شده و نقطه ذوب چربی جامد افزایش می‌یابد.
کره از اسیدهای چرب مختلف با زنجیرهای کوتاه، متوسط و بلند تشکیل شده است. اسیدهای چرب با زنجیرهای کوتاه و متوسط، نسبت به اسیدهای چرب با زنجیره طولانی به مراتب آسان‌تر هضم می‌شوند.
در این میان، سن حیوان، سن شیردهی، نوع تغذیه (نوع علوفه) فصل و بسیاری از عوامل دیگر به قوام چربی شیر و نوع اسیدهای چرب تأثیر می‌گذارند.
با تغذیه حیوان از علوفه تازه، مقدار اسیدهای چرب غیر اشباع کره افزایش می‌یابد، به عکس با تغذیه حیوان از علوفه خشک، اسیدهای چرب اشباع زیادتر شده و نقطه ذوب چربی جامد افزایش می‌یابد.
کره چگونه تولید می شود؟
با تکان‌های شدید و متوالی٬ به هم زدن و حرکت دادن شیر یا خامه٬ کره حاصل می‌شود. کره معمولا از شیر گاو به دست می‌آید. از آنجا که روند شکل گیری کره کاملا ارگانیک است، به همین خاطر از هیچ ماده افزودنی برای افزایش عمر ماندگاری آن و یا مواد دیگری برای رنگ کردن آن استفاده نمی‌شود.

فرآیند تولید کره
کره سازی به دو روش انجام می‌شود؛ مداوم و غیر مداوم.
در روش مداوم از ماشین‌های کره‌زنی و در روش غیر مداوم از گردونه کره‌زنی یا چرن استفاده می‌شود.

روش غیر مداوم
روش غیر مداوم، که از گردونه کره‌زنی استفاده می‌شود، هر قدر خامه در گردونه کره‌زنی بیشتر تکان داده شود، عمل کره‌زنی سریع‌تر صورت می‌گیرد. مدت کره‌زنی 35 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. جریان کره‌زنی و پایان کار را از روی دریچه شیشه‌ای گردونه می‌توان مشاهده نمود. در روی دریچه شیشه‌ای گردونه ابتدا خامه مثل شیر جریان پیدا می‌کند و رنگ شیری مات به شیشه می‌دهد، سپس کم کم دانه‌های کره روی شیشه شفاف ظاهر می‌شوند.
پس از تشکیل دانه‌های کره، سرعت چرخش گردونه را کند نموده، آن را چند دقیقه دیگر به آهستگی می‌چرخانند و سپس متوقف ساخته، دوغ حاصله از کره‌زنی را خارج می‌سازند، پس از شستشوی دانه‌های کره و نمک زنی به آن‌ها، عملیات مالش دادن کره آغاز می‌شود. این عمل باعث چسبیدن دانه های کره به یکدیگر و پخش یکنواخت آب در بستر چربی می‌شود.
امروزه مالش دادن کره در داخل خود گردونه صورت می‌گیرد، بدین ترتیب که پس از شستشوی دانه کره، گردونه را به آهستگی به چرخش درآورده، در نتیجه فشار توده کره و ضرباتی که در اثر برخورد با دیواره گردونه حاصل می‌شود، کره مالش داده می‌شود.
روش مداوم
ابتدا خامه وارد استوانه کره‌زنی می‌گردد. این استوانه دارای یک وسیله همزن است که با موتوری قابل تنظیم در سرعت‌های مختلف حرکت می‌کند. عمل تبدیل خامه به کره با سرعت در استوانه صورت گرفته و با پایان یافتن عمل، دانه کره و دوغ کره وارد قسمت جداسازی می‌شود که به آن قسمت مالش دادن اولیه گفته می‌شود. کره از دوغ جدا می‌شود، اولین مرحله شستشوی دانه کره به وسیله دوغ کره‌ای که سرد شده و دوباره در دستگاه جریان یافته، انجام می‌شود.
عمل مالش دادن به کمک ابزار پیچ مانندی که سبب راندن کره به مرحله بعدی نیز می‌گردد صورت می‌گیرد. با خروج کره از این بخش، محصول از یک مجرای قیفی شکل و صفحه سوراخ داری می‌گذرد که به بخش فشار دادن و خشک کردن موسوم است. در این قسمت دوغ باقی مانده در کره خارج و دانه‌های کره به مرحله بعدی یا مالش دادن ثانویه هدایت می‌شوند. بخش بعدی مالش در شرایط خلأ می‌باشد که هوای موجود در کره را کاهش می‌دهد. مرحله آخر مالش دادن کره از چهار بخش کوچک است.
محصول نهایی از محل خروج ماشین به صورت یک نوار مداوم خارج شده، از طریق ظرف نگهداری به سمت ماشین‌های بسته بندی منتقل می‌گردد.
در کارخانجات کره‌زنی، خامه تحویل گرفته شده باید پاستوریزه باشد، در طی حمل و نقل نیز باید دقت شود که از آلودگی دوباره آن جلوگیری شود. امروزه در بیشتر کارخانجات دنیا، روش مداوم برای تولید کره استفاده می‌شود.

بسته بندی کره
موادی که در بسته‌بندی کره مورد استفاده قرار می‌گیرند باید غیرقابل نفوذ به چربی، نور، مواد بودار و رطوبت باشند. اگر بسته‌بندی مناسب نباشد، سطح کره زرد پررنگ شده و در واقع اکسید می‌شود.

نگهداری کره
اصولاً کره باید در جای خنک نگهداری شود و دور از نور آفتاب قرار گیرد. قابلیت نگهداری کره به دما بستگی دارد. برای نگهداری طولانی مدت کره باید در دمای 18- درجه سانتی‌گراد قرار گیرد، چرا که در دمای 4 درجه سانتی‌گراد فقط به مدت یک هفته می‌توان آن را نگه داشت.
کره نباید در نزدیکی مواد بودار و همچنین به مدت طولانی در تماس با برخی از فلزات مانند مس قرار گیرد.
بافت کره باید یکنواخت بوده و به صورت دانه‌ای نباشد و در هر مقطع برش کره، قطرات آب و حباب‌های هوا دیده نشود
نکات مهم
* از مصرف کره غیرپاستوریزه (فله) به صورت مستقیم باید خودداری نمود، چنین کره ای را می‌توان به عنوان کره آشپزخانه در پخت و پز استفاده نمود.
* کره در مقابل هوا، تند می‌شود، علت تندی کره، اسید بوتیریکی است که در آن پیدا می‌شود. این اسید سم است.
* اگر کره رنگ سفیدی پیدا کند و بوی تند بدهد، نوع فساد، فساد ترش است که طی آن اسیدهای چرب از گلیسرول جدا شده و اسیدهای چرب فرار عامل اصلی بوی تند کره هستند.
* كره را آب مى كنند و از آن روغن خوراكى تهيه مى كنند كه مدتى طولانى بماند ولى چون روى آتش جوشيده است بسيارى از مواد زنده و حياتى خود را از دست داده است . كره وقتى داغ مى شود ثقيل الهضم مى شود زيرا مواد چربى كره تبديل به آكرولئين مى شود.

مواد تشکیل دهنده کره :
82% چربی، 16% آب، 2% املاح، غنی از ویتامینA،D،E،K، کلسترول بالا، سلنیوم- آنتی اکسیدان
موارد عدم مصرف کره :
1-  كسانى كه چاق هستند و رژيم هاى خيلى سخت لاغرى را گرفته اند.
2-  كسانى كه ميزان چربى خون آنها (کلسترول) بالا است زيرا كره اسيدهاى چربى اشباع شده را كه مولد کلسترول هستند را به وجود مى آورد.
موارد مجاز مصرف كره :
1-  بچه ها كه بايد رشد بكنند.
2-  مادران آينده .
3-  كسانى كه كارهاى بدنى مى كنند.
4-  كسانى كه در نواحى سردسير زندگى مى كنند.
فواید کره
1- جلوگیری از عفونت های قارچی
کره سرشار از اسید لوریک است و بدن را در برابر عفونت های قارچی حفظ می کند.  مصرف کره به میزان متوسط در روز، ضرری برای سلامت شما ندارد.
2- ایجاد تعادل هورمونی
کره طبیعی سرشار از ویتامین آ بوده و علاوه بر تاثیر به سزایی که در بهبود و تقویت بینایی دارد، مانع بروز بیماری تیروئید نیز می شود. مصرف روزانه کره باعث ایجاد تعادل هورمونی در بدن شما می شود.
3- مفید برای پوست
ممکن است این مساله برای شما قابل باور نباشد، اما چربی موجود در کره باعث لطافت، نرمی و صافی پوست می شود. کره همچنین از بروز بیماری های سطحی پوست مانند، آکنه و لکه جلوگیری می کند.
4- محافظت در برابر آسیب های سلولی
کره دارای آنتی اکسیدان هایی است که از بدن در برابر آسیب های سلولی و آسیب رادیکال های آزاد محفاظت می کنند. مصرف کره از تضعیف عروق و اعصاب جلوگیری می کند و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.
5- ایجاد قدرت در عضلات
کره منبع خوبی از ویتامین K می باشد، که در درمان مشکلاتی مانند پوکی استخوان و آرتریت موثر است. مصرف کره باعث جلوگیری از درد مفاصل در زنان می شود و قدرت عضلات را افزایش می دهد.
6- از ایجاد تومور جلوگیری می کند
چربی های اشباع شده موجود در کره به جلوگیری از لخته شدن خون و یا تشکیل تومورها در بدن کمک می کند. همچنین از بدن در برابر ابتلا به سرطان های مختلف نیز جلوگیری می کند.
7-  دارای میزان زیادی از ویتامینهای محول در چربی مثلA وD  است.

استاندار مربوط به کره :
استاندار ملی ایران ویژگیها و روش های آزمون کره به شماره 162

آزمایشات شیمیایی و میکروبی کره:
اندازه گیری چربی –اسیدیته – عدد یدی – اندیس پراکسید – اندیس صابونی – اندیس رایشل مایسل – نقطه ذوب – درصد ماده خشک- شناسایی کلی فرم – شناسایی اشرشیا –  شناسایی استافیلو کوکوس اورئوس – شمارش میکرو اورگانیسم های سرما گرا – شمارش کپک و مخمر


 

Last modified onTuesday, 17 January 2017 05:52
back to top

 

31

37

gif-telegram

meat

کلمات کلیدی وبسایت

آنالیز گندم، آهن آلات ذوبی، آهن ذوبی، آهن قراضه، استیل بیلت، برنج هندی، خط تولید رب گوجه، روی صادراتی، ریل قراضه، شمش آهن، شمش فولاد، صادرات روی، ضایعات آهن، ضایعات آهن روسیه، ضایعات ذوبی، فروش خودروهای خارجی، فروشنده ذرت وارداتی، فروشنده روی صادراتی، فروشنده شمش صادراتی، فروش گندم با ال سی، قیمت خرید ضایعات آهن، قیمت خودروهای خارجی، قیمت روز گندم، قیمت روی صادراتی، قیمت فروش ضایعات آهن، واردات آهن قراضه، واردات برنج، واردات بیلت، واردات جو، واردات خط تولید، واردات خودرو، واردات ذرت، واردات شمش آهن، واردات نهاده های دامی، واردات کنجاله سویا، واردات گندم، وارد کننده آهن آلات ذوبی، وارد کننده آهن قراضه، وارد کننده جو دامی، وارد کننده خط تولید، وارد کننده خودرو، وارد کننده ذرت، وارد کننده شمش، وارد کننده شمش فولاد، وارد کننده نهاده های دامی، وارد کننده کنجاله سویا، وارد کننده گندم، کشتی فرسوده، کنجاله سویا، گندم وارداتی،

جستجو در سایت

بازدید کنندگان وبسایت

جدیدترین های سایت

   91   meat-cow oil-ukrine

آدرس دفتر

استان گلستان - گنبد کاووس - خیابان و حدت شرقی - پلاک 278

کدپستی: 4971718145

تلفن : 33293069 - 33221790-017

همراه:   09113721024

پست الکترونیک : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ساعات کار دفتر: 9 الی 13 و 16 الی20

کانال تلگرام شرکت: namavaranegoelestan@

Top of Page